cml
20 اسفند 1401 - 15:39

توانمند سازی مهمترین رویکرد اردوهای راهیان نور است

اراک- استاندار مرکزی گفت: توانمند سازی مهمترین رویکرد اردوهای راهیان نور است و این مسئله باید روز به روز مورد توجه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد مخلص الائمه ظهر شنبه در مراسم روز ملی راهیان نور و تجلیل از خادمین شهدای استان با اشاره به اینکه روز راهیان نور یک روز فرهنگی و مهم است، گفت: این روز فرصتی ارزشمند برای نهادینه سازی فرهنگ دفاع مقدس به عنوان یکی از مؤلفه‌های هویتی است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور یک فعالیت فرهنگی و اجتماعی چند وجهی است، افزود: کمتر برنامه و فعالیتی وجود دارد که در این سطح تأثیرگذاری داشته باشد و در این حجم بتواند اثرگذار باشد و در یک کاروان دانش آموزی، دانشجویی و یا عمومی با اعزام به سمت مناطق عملیاتی از تجارت و حماسه‌های دفاع مقدس بهره مند می‌شوند و از این جهت با اهمیت است.

وی بیان کرد: اردوی راهیان نور با هدف افزایش آگاهی و اطلاعات در خصوص جنگ تحمیلی و توانمند سازی جوانان و نوجوانان در حوزه‌های مبانی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است و در واقع یک کارگاه علمی و فرهنگی اثرگذار است.

مخلص الائمه با اشاره به اینکه در اردوهای راهیان نور یک خدمت چند جانبه به زائرین ارائه می‌شود، افزود: قطعاً این اردوها دستاوردهای زیادی را برای جوانان و اقشار مختلف جامعه به همراه دارد.

توانمند سازی مهمترین رویکرد اردوهای راهیان نور است

وی تأکید کرد: توانمند سازی مهمترین رویکرد اردوهای راهیان نور است و این مسئله باید روز به روز مورد توجه باشد و خوشبختانه استان مرکزی که در حوزه راویان ظرفیتی فوق العاده دارد و غنی است می‌توان توانمندسازی را با جدیت بیشتر انجام داد.

استاندار مرکزی بیان کرد: همه افرادی که در راستای برگزاری و اجرای اردوهای راهیان نور نقش دارند باید از این فرصت ارزشمند برای رفع شبهات نوجوانان و جوانان استفاده کنند و همراهی نسل نوجوان و جوان با پیشکسوتان و جامعه روحانیت در این اردوها قطعاً برکات مؤثری خواهد داشت.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران استان آمادگی کامل برای سفرهای نوروزی و راهیان نور را دارند و پس از پایان ایام نوروز گزارش عملکرد دستگاه‌ها ارائه می‌شود.

مخلص الائمه با بیان اینکه دولت سیزدهم تمام قد در ایام نوروز تمام قد پای کار است و تمام توان در این راستا گذاشته شده، گفت: متأسفانه کشور در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دچار یک عقب افتادگی ۱۰ ساله است و باید با تلاش شبانه روزی این عقب ماندگی‌ها جبران شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1086394